Læs her om INCIPIA's holdning til:

- Fra leverandør til den udviklende samarbejdspartner

"Vi kan godt lide vores kunder. Derfor vil vi gerne løfte kunderelationen fra at være en leverandør blandt mange - til en udvalgt samarbejdspartner. Vi vil gerne hele vejen rundt - både i forståelsen af kundens situation og i leveringen af ydelsen. Anderledes end mange konsulenthuse har vi færre kunder, som vi til gengæld har en langt stærkere relation til. På denne måde er vi overbevist om, at vi kan bidrage til den bedste løsning (og forhåbentligt arbejde sammen igen og igen...)."

 

Du kan læse et par af vores kundehistorier her.

 

 

- Rekruttering og kommunikationen med dig

"Vores rekrutteringskoncept er egentligt ligetil - vi finder den bedste til jobbet. Vi er meget bevidste om, at rekrutteringen af en ny medarbejder er en stor beslutning. Vi kontakter dig med en opdatering på rekrutteringsprocessen mindst en gang ugentligt. Går det hurtigere end forventet? Er det sværere eller lettere end forventet, eller har vi mødt en kandidat som er ekstra spændende?"

 

Du kan læse mere om vores holdning til rekruttering her.

 

 

- Test og personvurdering

"Vi anvender personligheds- og færdighedstests i stort set alle rekrutteringer og i mange af vores ledervurderinger. Det er vigtigt at understrege, at Incipia altid kun anvender tests som oplæg til en samtale og aldrig til at tage en endelig beslutning ud fra. Vi mener dog at testen er god til at åbne dialogen om emner, som ellers kan være svære at nå ind til på kort tid."

 

Du kan læse mere om vores holdning til personvurderinger her.